UKS Rakovia - strona oficjalna

NAZWA: UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY RAKOVIA

BARWY: CZERWONO-NIEBIESKO-ŻÓŁTE

ROK ZAŁOŻENIA: 2004

STADION: WKS "GWARDIA" ul. RACŁAWICKA 132 i "KOLEJÓWKA", wymiary: 92 m x 55 m, trybuny: poj. 300 miejsc stojących, ul. Szczęśliwicka 56.

SIEDZIBA: Warszawa, ul. Siemieńskiego 6

************************************************

Uczniowski Klub Sportowy RAKOVIA Warszawa powstał w maju 2004 r. Siedziba Klubu mieści się w Gimnazjum nr 15 przy ul. Siemieńskiego 6. Jest to obecnie jedyny klub z sekcją piłki nożnej na Ochocie. Klub został wpisany 26 maja 2004 do ewidencji uczniowskich klubów sportowych pod nr 362. ZałożycielamiKlubu byli Rafał Dropia i Tomasz Szczęsny. Chęć wymazania "białej plamy" z piłkarskiej mapy Warszawy, jaką była od lat 50-tych Ochota, to główny powód powstania klubu. UKS Rakovia ma nauczać gry w piłkę nożną od najmłodszych lat w połączeniu z wychowaniem młodego sportowca, na wzorcach klubów zachodnich (holenderskich, francuskich) oraz autorytetów piłkarstwa dziecięcego w kraju i zagranicą.  Rakovia może pochwalić się szkoleniem opartym o bardzo dobrą bazę sportową, sprawdzone metody i środki trenigowe dostosowane do wieku i rozwoju psychmotorycznego zawodników oraz wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską. UKS Rakovia to piłka nożna bez układów, oszustw, cwaniactwa, punktomanii, z posznowaniem przeciwnika, barw klubowych, zasad "fair play", to chęć zmiany złej opinii o piłkarzach i piłce nożnej.

Obecnie w Rakovii istnieją dwie sekcje:

1). Piłki nożnej chłopców

- rocznik ’96 (Liga Trampkarzy Młodszych) – trener Rafał Dropia

- rocznik ’99 (Liga Orlików-7)- trener Tomasz Gut

- rocznik 2002 (nabór od października 2009)- trener Rafał Dropia

2). Piłki ręcznej dziewcząt

- rocznik ’93 (Wojewódzka Liga Młodziczek)- trener Maciej Kąkol

- rocznik '98 (grupa naborowa)- trener Maciej Kąkol

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Gimnazjum nr 15, zajęcia prowadzone są w hali sportowej i na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Siemieńskiego 6. Mecze ligowe piłki nożnej rozgrywane są na boisku ZS „Kolejówka” przy ul. Szczęśliwickiej 56 (Orliki ’99) i na stadionie Gwardii przy ul. Racławickiej 132 (Trampkarze Młodsi ‘96). Mecze ligowe piłki ręcznej rozgrywane są w hali MOS Ochota przy ul. Geodetów.

Celem Klubu jest:

1.Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu.
2. Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.
3. Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.
4. Organizowanie zajęć sportowych dla uczniów w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej.
5. Organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
6. Organizowanie uczniom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego.
7. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu.
8. Propagowanie i rozwój młodzieżowej piłki nożnej i piłki ręcznej, poprzez prowadzenie zorganizowanych zajęć, udział w turniejach, rozgrywkach i obozach sportowych.

Największe osiągnięcia sportowe Klubu:

- I m. w Mazowieckiej Lidze Młodziczek ('93) -piłka ręczna

- XIII m w Misztrzostwach Polski Młodziczek (93')- piłka ręczna

- I m. w Lidze Orlików-7 ('96), gr. II- piłka nożna

- IX m. w woj. Mazowieckim w kat. Orliki-7 ('96)- piłka nożna

- VII m. w woj. Mazowieckim w kat. Żaki-7 ('96)- piłka nożna

- VIII m. w Ogólnopolskim Turnieju Orlików 96 URSYNÓW CUP 2006

- IX m. w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej REMES CUP 2009

- I m. w Turniejach Piłki Nożnej RAKOVIA CUP 2008 i 2009 ('96)

- I m. w V Turnieju Piłki Nożnej RAKOVIA CUP 2009 ('99)

- I m. w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek RAKOVIA CUP 2008

- I m. w Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy St. MSZCZONÓW CUP 2005- rocznik 89

- zwycięstwa w turniejach halowych Rembertów Cup 2009, Delta Cup 2009, Błyskawica Cup 2009- rocznik 99

- zwycięstwa w turniejach halowych Warka Cup 2008 i 2009, Błyskawica Cup 2010- rocznik 96

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Złote myśli

"Piłka nożna to prosta gra, ale nie dla prostych ludzi"

trener Wojciech Łazarek

Turniej Adidas Challenge Cup 2010- finały (zdj. J. Walicki)